Personal

Õpetaja Madli

Õpetaja Madli

Õnnelik laps on hea laps, õnnelik inimene on hea inimene. Mina olen õnnega koos-mul on imearmas tütar, suurepärane abikaasa ja töö mida armastan. Viimased 8 aastat olen teinud ma tööd, millel on oma eesmärk-eesmärk hoida, õpetada, kasvada ja areneda koos lapsega, näha päikest ka kõige vihmasemal päeval, tunda end väikese inimese jaoks vajalikuna, nende muredes ja rõõmudes. Ma olen nende aastatega saanud juurde tarkust erinevatest koolitustest, erinevatelt toredatelt õpetajatelt, kellega on olnud siiras rõõm koos töötada ja lastelt, kes on minu käe alt astunud suurema sammu uude ja huvitavasse maailma. Uute ja põnevate tegevuste läbi leian lastega kiirelt ühise keele, koos mängides, tantsides ja lauldes liigume uude päeva. Igat päeva tuleb võtta kingitusena, igat uut seika õpetusena. Mis saaks olla parem, kui päevad läbi naerda ja mängida, laulda ja joonistada, liivakooke tehe ja putukaid uurida-mu töö on olla natuke lapsik, natuke range, õpetlik ja hoolitsev. Oma energiat ja sära käin laadimas juurde sügiseti metsas, seenel käimine on mu suur kirg, vahel on raske sealt lahkuda ka siis, kui enam astuda ei näe. Talviti veedan ma suurima rõõmuga aega kuskil lumisel künkal ja soojast saunast ei ütle ma kunagi ära. Suvel, et linnakärast eemale saada ning akud taas täis laadida, istun ma Peipsimaa kaldal ja veedan perega võimalikult palju aega koos. Kevadel, pole muud vaja, kui ergas päike ja imeilus linnulaul. Olles rõõmus ja positiivne ja elav, nakkab see ka teistele mu ümber..

Õpetaja Kristel

Õpetaja Kristel

Olen loominguline inimene. Viimased 6-7 aastat olen hoidnud kõige väiksemaid, 1,5-3 aastaseid lapsi. Tore on neid juhendada ja vaadata, kuidas nad arenevad ja kasvavad. Iga päev toimub midagi vahvat, oluline on nende tegemistele kaasa elada. Maailma asjad vajavad ju arutamist ja alati on äge vastata laste küsimusele: Miks? Olen saanud kunstialase hariduse ja selleks, et laste loovus areneks, õpetan neid läbi laulumängude ja kunstitegevuse. Vabal ajal tegelen maalimisega (õlimaal, siidimaal). Mul on olnud mitu näitust. Lisaks tegelen aiandusega ja mul on suur huvi psühholoogia vastu.

Õpetaja Margit

Õpetaja Margit

Töökaaslased kirjeldavad mind, kui ,,vanaema õunapuu otsas,,. Eks ma olengi nii üht, kui teist. Lastega koos töötades püüan ma nendega samastuda, teha seda, mis neile meeldib. Kui vaja, paneme kell 8 muusika mängima ja tantsime. Kui vaja, paneme sõitma kujuteldava rongi ja sõidame kohvikusse sõõrikuid sööma. Nalja peab iga päev saama, aga enne ikka olulised toimetused. Olgu selleks siis laulutund, kunstiline-, käeline loovtegevus või veidike võimlemist, väikene viisijupike huulil. Olen töötanud elu jooksul paljudel aladel, teinud paberitööd, olnud iseenda peremees ja töötanud intellektipuudega lastega. Me kõik vajame enda kõrvale õigeid inimesi ja ma tunnen, et minu õiged inimesed praeguses eluetapis on just väikesed lapsed, nende veeselged silmad ja naerukilked, nende elav meel ja südamlikus. Mulle meeldib olla loov ja loominguline. Olles ise vanaema tean, et pisikene inimene suudab kiiresti kiinduda ja just siis püüan ma olla õigel ajal õiges kohas ning alati toeks.

Õpetaja Kerli

Õpetaja Kerli

Võib öelda, et muusika sees olen elanud terve oma elu, klaveritki hakkasin muusikakoolis õppima juba 4-aastaselt. Muusikaõpetaja ametit olen pidanud nüüdseks 18 aastat ning selle pagasiga võin julgelt väita, et kõige suuremad õpetajad ühele heale õpetajale on lapsed ise. Kolleegid on minu kohta öelnud järgnevad iseloomustavad märksõnad: professionaalsus, positiivsus, avatus, koostööoskus. Minu tundides valitseb positiivne ja sõbralik õhkkond, kus iga laps saab turvalises keskkonnas oma võimeid arendada. Mulle meeldib teha õppimine lastele põnevaks ja lõbusaks, et muusikatunnid oleksid nende jaoks alati oodatud ja armastatud.

Juhataja Kaire

Juhataja Kaire

Olen ise kasvanud neljalapselises peres ja ka minu peres on neli last. Lustilaid tänaseks juhtinud juba üle 10 aasta. MInu töö on kindlasti üks minu suurimatest hobidest. Hobide hulka kuuluvad kindlasti tantsimine, mida harrastan 4 eluaastast peale tänaseni. Energiat kogun päikesest ja reisimisest. Kõrgema hariduse omandasin Tallinna Majanduskoolis personalijuhtimise erialal. Tallinna Pedagoogilises Seminaris omandasin lapsehoidja elukutse. Olen läbinud õpetajate sõimeruhma metoodika ja didaktika 160-tunnilise täiendõppe kursuse ning lisaks mitmeid täiendkoolitusi käelistes ja muusikalistes tegevustes, mitmeid esmaabi koolitusi. Olen saanud tunnistuse olemaks tugiisik abivajavale erivajadusega lapsele. Väärtustan inimesi, kes teevad südamega kõike oma elus, on ausad, positiivsed, pühendunud ja loomingulised – täpselt selliseks ma enda Lustila personali pean ja see teeb mind äärmiselt õnnelikuks.

Õpetaja Kaidi

Õpetaja Kaidi
(lapsehoolduspuhkusel)

Olen oma parimais aastais röömsameelne Saaremaa piiga, kellele meeldib lastega tegeleda. Lisaks meeldib mulle väga aias toimetada, jalutamas käia, lastega meisterdada, jutte lugeda. Lasteasutusse sattusin tööle 2007 aasta detsembris, kolisin siis Saaremaalt ära ja võtsin vastu esimese tööpakkumise ja siin ma siis nüüd olen. 13 aastat töötasin ma suures lasteaias õpetaja abina, vahepeal sain kaks last . Eelmise aasta (2020a) läksin lapsehoidjaks õppima ja vahetasin töökohta, minust sai õpetaja Lustila lastehoius.Mulle väga meeldib väikeste lastega koos töötada, siis tunnen ma ennast ka kui laps… saab mängida, laulda, jutte jutustada.